Ημερομηνία Τετ Νοέμ 22, 2017 10:11 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Eκλογές ΑΟΚ

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Παρ Οκτ 06, 2017 2:05 pm

Ο ΑΟΚ ανακοινώνει τη διενέργεια γενικής συνέλευσης την Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017, με αντικείμενο τον απολογισμό του έτους και τις εκλογές για νέο Δ.Σ. Η γενική συνέλευση θα γίνει στο δημαρχείο Πλαταιών στις 10:30. Δικαίωμα ψήφου και υποψηφιότητας έχουν όλα τα ταμειακώς ενήμερα μέλη. Όσοι επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα θα πρέπει να ενημερώσουν τον ΑΟΚ τουλάχιστον 10 ημέρες πριν τις εκλογές στέλνοντας e-mail στο aokitheron@gmail.gr

.....γιατί αν δεν πετάς στα σύννεφα ....η ζωή αυτή δεν παλεύεται......
aok
DHV2

Δημοσ.: 87

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Οκτ 09, 2017 9:37 am

η ετησια συνδρομη μπορει να πληρωθει την μερα των εκλογων η ουτε τοτε γινεται δεκτη ?? μιας και αριθμος λογαριασμου για καταθεση δεν υπαρχει και οσες φορες προσπαθησα να βρω τον ταμια αυτο δεν κατεστη δυνατο η δεν εγιναν δεκτα τα χρηματα απο αλλο μελος του ΑΟΚ μιας και δηλωσε αναρμοδιος να δεχθει τη συνδρομη....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition

Δημοσ.: 1201

Δημοσίευσηαπό ChristosPapadakis » Δευτ Οκτ 09, 2017 12:17 pm

Παναγιώτη καλημέρα. Μιάς και αναφέρεσαι σε εμένα ( γιατί εμένα είχες ρωτήσει μία μόνο φορά), πράγματι δεν πήρα τη συνδρομή , γιατί μέχρι τότε το ΔΣ είχε αποφασίσει χρήματα να διαχειρίζεται μόνο ο ταμίας. Στη συνέχεια όταν αυτό άλαξε σε ρώτησα εγώ 2 φορές αν θες να πληρώσεις την συνδρομή ,και τις 2 φορές μου είπες ‘’όχι τώρα’’ (τότε που συζητήσαμε και για τα λάδια αν θυμάσε).
Αυτό για να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις

Οσο για τις οφειλές ναι μπορούν να πληρωθούν την ημέρα των εκλογών.

Πάντα φιλικά και το ξέρεις
Χρήστος

Όλες μέ θέλουν γιά το πανί μου !
ChristosPapadakis
DHV1

Δημοσ.: 16

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Οκτ 09, 2017 1:47 pm

Χρηστο μαλλον δε θυμασαο καλα τη συζητηση...σου ζητησα επανειλημμένα να αναρτησετε τον αριθμο λογαριασμου που θα μπορουσαμε να καταθεσουμε τα χρηματα, στη συζητηση μας για τα λαδια, με παρεπεμψες στον Τασο Χαψα οππως και εκανα ο οποιος δεν μπξκε στον κοπο να απνατησει ποτε...υπαρχει αλλωστε ο μονολογος και σου ειπα οτι θα πληρωσω την συνδρομη απο το ιντερνετ γιατι δε βρισκομαστε ποτε ολοι οποτε θελουμε... αρνηθηκες να δεχθεις τα χρηματα γιατι δεν ηθελες να ανακατευθεις....δικαιολογημενα ισως...
στην μονη φαση που αρνηθηκα να πληρωσω τη συνδρομη ηταν στην κοπη τη πιτα μετα τον εντυπωσιακο λογο του προεδρου....μαλιστα σε τηλεφωνικη συζητηση που ειχαμε σου ειπα οτι θα πληρωσω τη συνδρομη γιατι υπηρχε η αισθηση οτι θα διορθωθει το ολο λαθος στην απογειωση και μαλιστα να δωσουμε και περισσοτερα χρηματα για βοηθεια....μιας και εκει κανουμε το hobby μας και α μη τι αλλο δεν παιζουμε με τις περιουσιες κανενως....
το οτι λοιπον αρνηθηκα να πληρωσω τη συνδρομη εγινε μονο στη κοπη τη πιτα και ποτε αλλωτε....
ολες τις αλλες φορες αρνηθηκατε να τη δεχθειτε....
το οτι δε θα εχω δικαιωμα να ψηφισω νομιζω οτι δεν απαλασει κανεναν απο τις ευθυνες των καλων που πράττει(Αιμιλιος...παλι καλα) και οσων παρατυπα και παρανομα ενεργουν...

το οτι καποιος δεν θα ειναι μελος του ΑΟΚ δεν σημαινει οτι θα παψει να επισημαινει τα κακως κειμενα....για ενα κοινοχρηστο χωρο που εχουν ολοι δικαιωματα και υποχρεωσεις....
φιλικα παντα μιας και εισαι απο τους συμπαθεις ανθρωπους...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition

Δημοσ.: 1201

Δημοσίευσηαπό aok » Κυρ Νοέμ 12, 2017 11:07 pm

Σας υπενθυμίζουμε πως την Κυριακή 19/11/2017 και ώρα 11:00 θα γίνουν οι εκλογές του ΑΟΚ.

Η διαδικασία θα ξεκινήσει με τον διοικητικό και οικονομικό απολογισμό του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου. Στη συνέχεια, όπως προβλέπεται, θα εκλεγεί η εφορευτική επιτροπή και οι υποψήφιοι θα έχουν την ευκαιρία να πάρουν το λόγο και να απευθυνθούν στη Γενική Συνέλευση, προτού προχωρήσουμε στην εκλογική διαδικασία.

Σύμφωνα με το καταστατικό του σωματείου, δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι έχουν τα ταμειακώς ενήμερα μέλη, δηλαδή τα μέλη που έχουν διευθετήσει όλες τις οικονομικές τους υποχρεώσεις από το έτος εγγραφής τους. Με απόφαση του ΔΣ, θεωρουνται ταμειακώς ενήμερα μέλη όσα έχουν διευθετήσει τις οικονομικές τους υποχρεώσεις από το 2015 και ύστερα, άρα παραγράφονται οικονομικές υποχρεώσεις παλαιότερων ετών (2014 και προγενέστερες).
Ο βασικός σκοπός του παραπάνω είναι να παραδωθεί στη νέα διοίκηση ικανό ταμείο, ώστε να καταστεί δυνατόν να υλοποιηθούν οι όποιες ενέργειες και εργασίες αποφασιστούν.

Μπορείτε να επικοινωνείτε με το γ.γ. του ΑΟΚ, Χρήστο Παπαδάκη (6948305400) για να ενημερωθείτε για τις οικονομικές σας εκκρεμότητες και θα μπορείτε να τις διευθετήσετε την ημέρα των εκλογών.

Η αντζέντα της ημέρας έχει ως εξής:
10.30 Ταμείο ανοικτό προς διευθέτηση οικονομικών εκκρεμοτήτων μελών
11.00 Έναρξη εργασιών ΓΣ, έλεγχος απαρτίας
11.00 Διοικητικός και οικονομικός απολογισμός απερχόμενου ΔΣ
- απολογισμός δράσεων διετίας 2015-2017
- προτάσεις για πιθανές μελλοντικές ενέργειες νέας διοίκησης
- ενημέρωση σχετικά με τη μονομερή διακοπή συνεργασίας από τη Freedom Paragliding
12:00 Εκλογή εφορευτικής επιτροπής, παράδοση απερχόμενου ΔΣ
12:30 Εκλογική διαδικασία

aok
DHV2

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 8:32 pm

Ως μέλος του ΑΟΚ θα ήθελα αν ειναι δυνατόν να μας δείξετε μια λίστα με τους υποψήφιους που εχουν δηλώσει συμμετοχή εως τώρα ,ωστε να μας διευκολύνεται να πάρουμε τις αποφάσεις μας κατα τις εκλογές .
Πολυ πιθανόν να υπαρχουν υποψηφιότητες απο άτομα που ισως καποιοι απο εμάς δεν γνωρίζουν και να τους αδικήσουμε κατα την ψηφοφορία .
Ευχαριστώ.

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition

Δημοσ.: 258

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Νοέμ 13, 2017 8:54 pm

Και αν κάποιος Σταύρο το μετανιώσει και αποσύρει την υποψηφιότητα?
Νομίζω λίγο πολύ τους ξέρουμε όλους και δεν χρειάζεται να το κάνει ο ΑΟΚ αυτό.
Εκτός και αν κάποιος υποψήφιος θελήσει να το πει μονος του.

Competition

Δημοσ.: 1156

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 9:50 pm

Εαν κάποιος το μετανιώσει μπορει να το αναφέρει μόνος του ,η να μας το αναφέρουν στο ΔΣ η να το σβήσουν απο το ποςτ .Απλο δεν ειναι ;
Οσο για το αν τους ξέρουμε ολους ,θα σου πω οτι εγω εγω ,πολλα νέα παιδια δεν τα ξέρω .
Αυτό που ζητάω δημιουργεί καποιο πρόβλημα ;
Προσωπικά μου αρέσει η διαύγεια σε ολα αυτα τα θέματα που μας αφορούν ολους .

focman
Competition

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 11:25 pm

Προς τον ΑΟΚ .
Το σαββατο σας έστειλα e mail.για να σας ενημερώσω για την υποψηφιότητα μου ως μέλος του ΔΣ του ΑΟΚ .
Το e.mail μου επέστρεψε σημερα ως μην παραληφθέν .
Του έκανα επαναπροώθηση σημερα .
Αν δεν το παραλάβετε για κάποιον λογο πάλι ,παρακαλω να θεωρήστε την αίτηση μου έγκυρη απο αυτό εδω το ποςτ .

focman
Competition

Δημοσίευσηαπό LAAS » Τρί Νοέμ 14, 2017 7:50 am

ΒΙΑΖΕΣΑΙ... ΜΟΝΙΜΩΣ! :)

LAAS
DHV1

Δημοσ.: 17

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Σάβ Νοέμ 18, 2017 1:47 pm

ο δρόμος ελευσίνα- θήβα είναι κλειστός (μάλλον δεν υπάρχει καθόλου σε καποια τμήματα).
προς Πλαταιές μεσω Δερβενοχωρίων ή Θήβας

Τελευταία επεξεργασία απο ρήγας την Σάβ Νοέμ 18, 2017 3:11 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
ρήγας
DHV2-3

Δημοσ.: 133

Δημοσίευσηαπό p bolero » Σάβ Νοέμ 18, 2017 2:26 pm

Καλημερα, ισχυουν οι εκλογες του ΑΟΚ για αυριο ?

p bolero
DHV1

Δημοσ.: 1

Δημοσίευσηαπό amka » Σάβ Νοέμ 18, 2017 3:50 pm

Οι προγραμματισμένες για αύριο εκλογές θα γίνουν σύμφωνα με το πρόγραμμα.
Για τον ΑΟΚ
Αμβρόσιος

amka
DHV1-2

Δημοσ.: 48

Δημοσίευσηαπό aok » Δευτ Νοέμ 20, 2017 1:35 pm

Tα αποτελέσματα των εκλογών μπορείτε να τα δείτε εδώ

http://www.aokitheron.gr/index.php?opti ... 4&Itemid=9

aok
DHV2

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης